גני אירועים בצפון אשר נחשבים למתחמי אירועים יוקרתיים לא בהכרח גוררים עלויות השכרה גבוהות, וזה במיוחד נכון אם אתם יודעים כיצד לנהל משא ומתן נבון מול גני אירועים יוקרתיים שכאלו.

זה מאוד קשה לבעלי שמחות לקחת החלטה בנוגע להשכרת מתחם גן אירועים בצפון כזה או אחר, מכיוון שמדובר על החלטה מאוד משמעותית להצלחת האירוע. עובדה זאת מתחזקת עוד יותר כאשר בוחנים את מרכיב העלויות של הפקת אירוע גדול כמו חתונה או בר מצווה, אשר כולל ברובו את עלויות ההשכרה של מתחם האירועים. הרבה זוגות צעירים אשר מתכננים חתונה בצפון או הורים של ילדי בר מצווה חוששים לנסות ולשריין תאריך אירוע בגני אירועים יוקרתיים בצפון בגלל העלויות, אך חשוב לדעת שלא בהכרח גני אירועים בצפון הנחשבים ל"יוקרתיים" בסופו של דבר ידרשו מחיר השכרה גבוה.

אם אתם יודעים כיצד לנהל משא ומתן בצורה נבונה מול גן אירועים, אתם יכולים להוריד את עלויות ההשכרה באלפי שקלים עד למחיר שיהיה הוגן עבורכם. להלן מספר טיפים שכדאי לדעת לפני שנכנסים למשא ומתן מול גני אירועים בצפון:

1. אסור לגלות את תקציב האירוע שלכם

השאלה הראשונה שנציג גן אירועים ישאל אתכם היא, "מהו התקציב שאתם מגדירים לאירוע?" מרבית מפיקי האירועים בתחום ממליצים לא למסור את תקציב האירוע המדויק בשלב זה, מכיוון שהם טוענים שזה מעמיד אתכם בעמדת נחיתות מול גן האירועים. כאשר גן האירועים יודע מהו העלויות שאתם יכולים לספוג בהשכרת המתחם הוא יהסס הרבה יותר לרדת במחיר נמוך מכך. עדיף לבקש מגן האירועים תמחור ממוצע בהתאם לכמות המוזמנים שלכם, ומשם לנסות לרדת במחיר דרך משא ומתן.

2. כדאי להיות כמה שיותר מציאותיים בהערכת כמות האורחים

אחד הסיבות המרכזיות למה אנשים משלמים יותר מדי על השכרת גני אירועים בצפון היא עקב הערכת יתר של כמות האורחים הצפויה באירוע. רוב בעלי השמחות מניחים שחלק מסוים מהמוזמנים לאירוע לא יגיעו ביום החשוב, אבל הגאונות היא לבצע הערכה ריאלית ככל הניתן על מנת לחסוך בעלויות השכרת מתחם האירועים. הערכה גבוה מדי של כמות האורחים בחתונה תוביל לקבלת הצעת מחיר גבוהה יותר מגן האירועים, מצב שהוא בזבוז מיותר מתקציב האירוע.

3. פונים למספר גני אירועים בצפון

חובה לקבל הצעות מחיר ממספר גני אירועים יוקרתיים על מנת לבצע השוואה בין המחירים ולהשתמש בהצעות המחיר השונות על מנת לקבל הנחות מהמתחרים. זכרו שלמרות שיש ביקוש גדול לגני אירועים בצפון, המנהלים של גני האירועים ילחמו בכדי לשריין עבורכם תאריך. סקר שוק והשוואת הצעות יוביל להורדה במחיר ההשכרה.

4. פונים לשריין תאריך כמה שיותר מוקדם

ככל שתפנו מוקדם יותר לשריין תאריך בגן אירועים כך אתם יכולים לבצע משא ומתן בצורה טובה יותר. יהיה לכם יותר זמן לנהל את המשא ומתן, כאשר כמות התאריכים הפנויים בתקופה הרצויה יהיו עבורכם קלף מיקוח להוריד את גן האירועים במחיר. בעלים של גני אירועים מוכנים ברוב המקרים לרדת במחיר על מנת לשריין תאריך כמה שיותר מוקדם.

5. נסו לעבוד עם מנהל גן האירועים בכדי להגיע למחיר הוגן

רוב האנשים המתכננים אירוע חושבים על מנהל גן האירועים בתור "אויב" שמנסה להעלות את מחיר ההשכרה, אבל בדרך כלל זאת לא האמת. גני אירועים בצפון רוצים לשריין כמה שיותר אירועים תוך מחשבה על שביעות רצון הלקוחות, כך שבעתיד אתם תמליצו לעוד אנשים לערוך אירוע בגן האירועים. אז נסו ביחד עם מנהל גן האירועים לבחון כיצד ניתן לרדת במחיר על מנת לסגור את העסקה בצורה שתהיה הוגנת וסבירה עבור שני הצדדים.