טרנד חדש בענף החתונות הוא חתונה במתחם גן אירועים כפרי. העיצוב הכפרי קוסם לזוגות רבים שרוצים לקבל את אווירת הכפר בחתונה שלהם, אבל במקום מסודר. אך לפני שאתם פונים למתחם גן אירועים בצפון בעיצוב כפרי, חשוב שתכירו מספר דגשים על גני אירועים כפריים שחשוב לקחת בחשבון.

הרבה מפיקי חתונות רואים בטרנד החתונות הכפריות כטרנד שהולך להישאר איתנו עוד הרבה שנים. בארצות הברית הרבה זוגות בוחרים להתחתן באווירה כפרית, ובשנים האחרונות הרצון הזה גם מתחזק אצל זוגות ישראלים רבים. אפשר גם לראות הרבה מושבים שמחליטים לנצל את הנוף הכפרי שלהם ולמנף אותו בכדי לפתוח גן אירועים בצפון בניחוח כפרי.

אך הזוגות המאושרים צריכים לתת דגש על מספר מאפיינים מרכזיים במתחמים של גני אירועים כפריים במהלך תכנון החתונה. אז לפני שאתם לוקחים החלטה אחרונה לגבי שריון תאריך בגן אירועים בצפון בסגנון כפרי, כדאי שתכירו את הדגשים המרכזיים של גני אירועים כפריים:

גן אירועים כפרי מתאים יותר לחתונות קטנות

במידה ואתם מתכננים חתונה גדולה במיוחד, עם כמות מזומנים של מעל 200, אתם צריכים לשקול לבחור גן אירועים בצפון יוקרתי יותר מעיצוב כפרי מכיוון שרוב גני האירועים הכפריים מתאימים יותר לחתונות קטנות ואינטימיות. גן אירועים בעיצוב כפרי בנוי לרוב בצורה שתאפשר שירות אורחים של עד 200 איש מקסימום, ואף ישנם מספר גני אירועים בצפון שיכולים לשרת אפילו רק עד 150 אורחים.

חשוב תמיד לברר מול בעל גן האירועים את הקיבולת המקסימלית של המקום. במידה וגן האירועים שאתם חפצים בו מאפשר קיבולת שנמוכה מכמות המוזמנים שלכם, אתם תהיו חייבים לפנות לגן אירועים אחר.

במושבים רבים בצפון יש הגבלות שונות על אירועים

מאחר שכבר ציינו שרוב גני האירועים בצפון נפתחו כחלק ממושב קיים, מאוד יכול להיות שגן האירועים נמצא ליד אזורי חקלאות או גידול חיות באותם מושבים. כך שכאשר אתם עורכים את החתונה שלכם בגן האירועים, כלל המושב ממשיך בעיסוקיו השונים. יכול להיות שיהיו מגבלות על הפעלת מוזיקה, זיקוקים וכו' במהלך החתונה.

לכן, רצוי לברר מול מנהלי גן האירועים האם ישנן הגבלות כלשהן. במידה וכן, תדרשו להחליט האם אתם מוותרים על גן האירועים או על חלק מהאטרקציות השונות הרצויות לחתונה.

יכולה להיות בעיה של חניה בכפרים מסוימים בצפון

הרעיון של חתונה בגן אירועים כפרי הוא רעיון נהדר אשר מבוסס הרבה על הרצון ליהנות מהנוף הכפרי הטבעי המיוחד. אבל כאשר זה מגיע לטבע, וגם לכפרים מיושבים, חניה יכולה להיות בעיה גדולה. הרבה גני אירועים בצפון הנמצאים בכפרים נידחים מתקשים לאכלס כמות גדולה של רכבים לקראת החתונה. יכול בהחלט להיות שגן האירועים שאתם רוצים לחגוג בו את היום המאושר שלכם אינו מחזיק בחנייה מספיק גדלה עבור כמות המוזמנים לחתונה.

איך אפשר לדעת? ובכן, דבר ראשון חשוב שתבקרו בגן האירועים לפני שאתם משריינים תאריך חתונה ותבחנו את כמות החנייה במקום. דבר שני, אתם תמיד יכולים לדבר עם זוגות שנישאו בעבר בגן האירועים ולברר מולם האם היו תלונות על בעיות חנייה.

חתונה בגן אירועים כפרי בצפון יכולה להיות יקרה

קיימת תפיסה שגויה על חתונות בגני אירועים בצפון שחתונה בגן אירועים בצפון היא דבר יקר. ברוב המקרים זה ההיפך מהנכון, וכיום מאוד קל למצוא גן אירועים בצפון בעלות נמוכה יחסית לשוק. עם זאת, כאשר מדובר על גני אירועים בכפרים, במקרים מסוימים הסיפור יכול להיות שונה. ישנם כפרים רבים בצפון שהביקוש לחתונות מאוד גבוה בתקופות מסוימות בשנה. למשל בגלל פריחה תקופתית ייחודית של פרחים בכפר או אולי כי גן האירועים לא עובד בכל ימות השנה, כך שקיים סיכוי גבוה יותר שעבור שריון תאריך חתונה מסוים בגן אירועים כפרי תדרשו לשלם יותר בהשוואה לגני אירועים אחרים בצפון.